Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jak działa drukarka laserowa?

Jak działa drukarka laserowa?

Drukarka laserowa to urządzenie, które dziś spotkać można niemal w każdym biurze, firmie czy instytucji. Co więcej, coraz częściej te nowoczesne urządzenia pojawiają się w prywatnych domach. Ich ceny są bardzo atrakcyjne, rozmiary kompaktowe, a obsługa prosta. Dzięki temu właściwie każdy ma obecnie możliwość wykonywania wydruków laserowych w wysokiej jakości na własne potrzeby.

Historia drukarek laserowych

Komputerowe drukarki laserowe pojawiły się na rynku już w latach 80. XX wieku, choć wtedy były jeszcze bardzo drogie, więc w praktyce taki sprzęt był poza zasięgiem większości podmiotów. Technologia byłą zresztą na tyle mało znana, że zainteresowanie sprzętami było niewielkie. W latach 90. na rynek trafiły kolorowe drukarki laserowe. Z czasem ich ceny malały, a popularność rosła. Obecnie są to jedne z najpopularniejszych urządzeń drukujących. (Zobacz także: Drukarka w każdym domu).

Drukarki laserowe – jak działają?

Sposób działania drukarki laserowej jest w zasadzie bardzo prosty. Światło lasera lub diody ma za zadanie naelektryzować bębny światłoczułe w ten sposób, aby zaczęły one przyciągać cząsteczki tonera. Światło lasera jest następnie odbijane poprzez wirujące lustro, pada na bębny i w miejscach, do których dociera, zmienia ładunek elektrostatyczny. W tych właśnie miejscach toner nie przykleja się, w związku z czym zaczyna się tworzyć obraz wydruku. Jest on później przenoszony na kartkę i utrwalany w wysokiej temperaturze. Drukarki monochromatyczne wykorzystują czarny toner, natomiast w drukarkach kolorowych znajdują się cztery bębny i cztery kolory tonera (CMYK – cyjan, magenta, żółty, czarny).

Drukarki laserowe Olsztyn

Wśród dominujących na rynku producentów drukarek laserowych znajduje się Ricoh, firma znana i ceniona na całym świecie. Sprzęty tej marki możesz kupić w Olsztynie. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami – autoryzowanym partnerem Ricoh. Serdecznie zapraszamy do współpracy!