Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Drukarka dla grafika – wybierz sprzęt, który spełni Twoje potrzeby

Drukarka dla grafika – wybierz sprzęt, który spełni Twoje potrzeby

Z drukarek korzystają przedstawiciele różnych zawodów, jednak dla niektórych są one podstawowym narzędziem pracy. Tak jest np. w przypadku grafików, którzy bardzo często muszą nadać swojej pracy materialną formę. Przygotowany projekt - grafikę, obrobione zdjęcie, plakat – muszą wydrukować albo w pełnej wersji, albo w formie próbki. Powinni także mieć możliwość przygotowania atrakcyjnego wizualnie portfolio w formie drukowanej – swoistego katalogu swoich prac i osiągnięć.

Drukarka dla grafika – na co zwracać uwagę?

Jak wybrać drukarkę, która spełni potrzeby grafika? Oto nasze porady:

  1. Sprecyzuj swoje oczekiwania. Zanim wybierzesz drukarkę, musisz wiedzieć, jak dużo masz zamiar drukować (ile średnio stron miesięcznie), w jakim formacie (A4, A3, drukowanie bez marginesów), jaka ma być jakość wydruku (standardowa, fotograficzna), jaką gramaturę papieru ma obsługiwać sprzęt, czy potrzebne są dodatkowe funkcje (skaner, kopiowanie) i ile maksymalnie jesteś w stanie wydać na sprzęt. Dzięki temu już na wstępie będziesz mógł odrzucić propozycje, które nie wchodzą w grę i łatwiej będzie znaleźć Ci adekwatny produkt.

  2. Zwróć uwagę na istotne parametry i zastanów się, na których najbardziej Ci zależy. Rozdzielczość wydruku, szybkość wydruku, koszty eksploatacji, rodzaje obsługiwanego papieru, rozmiary - wszystkie te kwestie są opisane w specyfikacji sprzętu.

  3. Tanio nie znaczy lepiej. Oszczędzanie na drukarce, która ma być narzędziem Twojej pracy, nie będzie raczej dobrym pomysłem. Jeśli kupisz tańszy sprzęt, który nie do końca będzie spełniał Twoje potrzeby, a przekona Cię do niego głównie cena – z pewnością prędzej czy później pożałujesz wyboru. Potraktuj tę inwestycję tak poważnie, jak na to zasługuje. Jeśli masz ograniczony budżet, rozważ kupno drukarki na raty lub zakup sprzętu używanego – np. poleasingowego.

  4. Zaufaj cenionym markom. Nie bez powodu niektórzy producenci wybili się na szczyt popularności. W przypadku sprzętów biurowych marketing nie zastąpi funkcjonalności. Dlatego jeśli dany producent jest chwalony przez klientów, prawdopodobnie zasłużył na to wysoką jakością swoich sprzętów, a nie chwytliwymi hasłami reklamowymi.

W doborze drukarki chętnie pomożemy w Bartex – zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Zobacz także: Jak wybrać drukarkę do biura?