Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Drukarka w małej firmie – jaką pełni rolę?

Drukarka w małej firmie – jaką pełni rolę?

Duże firmy i instytucje bez wątpienia potrzebują całej gamy sprzętów biurowych, począwszy od komputerów, przez kopiarki, skanery i rzutniki, aż po drukarki. Jednak czy są one równie niezbędne w małych firmach? A może można się bez nich obyć?

Zadania drukarki w małej firmie

Pokusa minimalizowania kosztów w małych, lokalnych firmach jest szczególnie silna. Często trudno jest im się utrzymać na rynku, nie zawsze mogą też pozwolić sobie na większe inwestycje. Ograniczanie zbędnych zakupów ma w tym przypadku duży sens, jednak czy drukarka do takich należy?

W małej, kilkuosobowej firmie, należy prowadzić niezbędną dokumentację pracowniczą oraz związaną ze świadczonymi usługami. Konieczne jest także dbanie o marketing – nawet lokalny – i o dostęp klientów do niezbędnych dokumentów. W prowadzeniu takich prac drukarka jest niezbędna. Z jej pomocą można wydrukować:

  • umowy i aneksy,

  • formularze,

  • oferty, ulotki, ogłoszenia

  • faktury i rozliczenia,

  • wewnętrzną dokumentację.

Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież wszystkie te pliki można zgrać na pendrive'a i skorzystać z usług pobliskiego punktu ksero. Oczywiście, że można, ale bez wątpienia wydłużałoby to czas pracy, a ponadto znacznie utrudniało realizację codziennych zadań. A w dodatku narażało firmę na zwiększone koszty, ponieważ usługi ksero i wydruków są droższe, niż wykonywanie kopii i drukowanie przy użyciu własnego sprzętu.

Drukarka – trafna inwestycja w małą firmę

Właściciele małych firm powinni zatem potraktować zakup drukarki jako inwestycję, która zwróci się nie tylko w formie finansowej, ale także w oszczędności czasu i energii oraz większej wygodzie pracowników. Rozwiązaniem idealnym na początek jest zakup sprzętu używanego, które będzie tańszy, a równie dobrze spełni oczekiwania firmy. Dlatego niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę usługową, biuro ubezpieczeń, szkołę językową czy mały sklep, kup drukarkę i przekonaj się, w jak wielu aspektach poprawi ona działalność Twojej firmy.

Czytaj także: Wielofunkcyjne urządzenia laserowe – dla domu i dla biura