Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jakie sekrety można znaleźć w kopiarkach i drukarkach?

Jakie sekrety można znaleźć w kopiarkach i drukarkach?

Na rynku możemy znaleźć kopiarki i drukarki , które wyprodukowano po 2002 roku i są wyposażone w dysk twardy, którego można użyć jako tymczasowy schowek na kopię dowolnego dokumentu, jaki został skserowany. Znane nam wszystkim „xero”, bądź drukarka sieciowa poza funkcją kopiowania posiada także możliwość skanowania, faksowania i e- mailowania. Kiedy upłynie kilka lat od użytkowania takiego sprzętu, zazwyczaj jest on wyrzucany, bądź sprzedawany za grosze na aukcjach.

O co właściwie chodzi?

Można z nich bowiem wyciągnąć wiele dokumentów, bądź informacji takich jak:

  •  Dokument, który zawiera NIP, PESEL, bądź dane osobowe
  •  Listy płac, karty pacjenta, wyciągi bankowe
  •  Różnego rodzaju umowy i hasła, które odwołują alarm

Takie dane są cennym źródłem dla złodziei. Kopiarka jest także mocną stroną, jeśli wpadnie w ręce szantażysty. Ma on wtedy dostęp do różnych, może nawet tajnych informacji, bądź takich, jakie nie miały ujrzeć światła dziennego ze względu na zbyt dużą prywatność.

Co zrobić w przypadku utraty danych ksero?

Jeżeli doszło do takiej sytuacji, nie powinniśmy się aż tak martwić. Mamy bowiem możliwość odzyskania utraconych dokumentów, gdyż możemy je zwyczajnie odczytać. Poza tym jest także opcja odzyskania skasowanych plików. Odzyskanie takiego pliku w pełni może być ciężkie, ale istnieje szansa, że odzyskamy ich fragmenty. W tym celu należy zastosować odpowiednie programy, które znacznie ułatwią nam zadanie.

To jeszcze nie wszystko!

Możemy także spotkać kopiarek, które zostawiają po sobie mikroślady, czyli małe, kropki żółtego koloru, jakich nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Zapisują one informacje potrzebne do zidentyfikowania komputera lub drukarki. Wielu użytkowników takiego sprzętu nawet nie ma tej świadomości. Te niewidoczne punkty są także bardzo pomocne w różnego rodzaju śledztwach prowadzonych przez policję. Dzięki nim władze są w stanie stwierdzić, czy dany akt przestępstwa został wydrukowany przed realizacją planu, czy po. Zakodowane numery seryjne pozwolą doprowadzić śledczych do właściciela takiej kopiarki.

Niepozorny sprzęt… a skrywa w sobie aż tak wiele.

Olsztyn: Firma Bartex kopiarki dla Ciebie

Jeżeli Twoim pragnieniem jest, aby wejść w posiadanie takiego urządzenia, jakim jest kopiarka nie zastanawiaj się. Po prostu skorzystaj z usług wynajmu naszej firmy. Zapraszamy do Olsztyna!