Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jaka drukarka do biura, a jaka do domu?

Jaka drukarka do biura, a jaka do domu?

Modeli drukarek jest na rynku całe mnóstwo. Każdy, kto chce dokonać takiego zakupu, spotyka się z setkami propozycji – a im jest ich więcej, tym trudniej podjąć decyzję. Klucz do rozwiązania tego dylematu to określenie swoich oczekiwań oraz celu, jaki drukarka ma spełnić. Dziś podpowiemy nieco więcej na ten temat.

Drukarka do biura

Jeśli chcemy kupić drukarkę do biura, powinniśmy w pierwszej kolejności określić, z jaką intensywnością sprzęt będzie użytkowany i do jakich celów. Czy wydruki będą się odbywały jedynie sporadycznie i będą to nieduże dokumenty, np. umowy, ogłoszenia? A może drukarka będzie musiała zmierzyć się z wielostronicowymi dokumentami? I ostatnie pytanie: czy potrzebne będą nam wydruki w kolorze lub w niestandardowym rozmiarze? Te informacje są nam potrzebne, ponieważ na ich podstawie zdecydujemy o parametrach drukarki takich jak:

  • szybkość wydruku,

  • jakość wydruku,

  • druk w kolorze/czarno-biały,

  • rodzaj obsługiwanego papieru.

Zwykle w biurach najlepiej sprawdzają się proste drukarki laserowe monochromatyczne, które bez problemu i szybko wydrukują podstawowe dokumenty, będą łatwe w obsłudze i tanie w eksploatacji. Więcej piszemy tutaj: Drukarka laserowa – usprawnij pracę swojego biura

Drukarka do domu

Wybierając drukarkę do domu, poza powyższymi kryteriami będziemy musieli uwzględnić też rozmiar sprzętu (w domu przestrzeń jest niestety bardziej ograniczona). Przy takim zakupie zwykle zwraca się też większą uwagę na cenę. I ponownie – zanim zdecydujemy się na konkretny model, zastanówmy się, jaki rodzaj dokumentów zwykle będziemy drukować. W warunkach domowych zazwyczaj potrzebny jest najprostszy model drukarki, z niedużą ilością funkcji, łatwą obsługą i tanim, szybkim wydrukiem czarno-białym. Jeśli jednak zamierzamy w przyszłości wykonywać niestandardowe wydruki (np. drukowanie zdjęć, naklejek itd.), powinniśmy urządzeniu postawić znacznie wyższe wymagania.