Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Kopiarka- jak zaoszczędzić na druku?

Kopiarka- jak zaoszczędzić na druku?

Kopiarka, bądź drukarka. Urządzenia te zaliczają się do niezbędnych, jeśli przychodzi nam pracować w biurze, czy innej firmie, w której potrzebne są druki dokumentów. Często bywa tak, że jesteśmy zdziwieni ilością tuszu, jaka zeszła z naszej kopiarki. Zastanawiamy się wtedy, jak do tego doszło i co powinniśmy zrobić, aby nie dopuszczać do takiej sytuacji. Znajdą się jednak osoby, które nie mają pojęcia o tym, co jest powodem wysokich kosztów drukowania. Jeśli zaliczasz się do tego grona, przeczytaj ten artykuł do końca. Na pewno na tym nie stracisz. Możesz co jedynie zyskać.

 

Przyczyny kosztownego drukowania

 

  • Błędy w tekście- jest to jedna z przyczyn, która doprowadza do wysokich kosztów druku. Często nie są one sprawdzane i w efekcie tego drukujemy tekst zawierający literówki, bądź gramatyczne potknięcia. Nie możemy przecież dać naszemu klientowi arkusza wypełnionego błędami, dlatego w takiej sytuacji zaleca się dokładne sprawdzanie tekstu poprzez jego przeczytanie i dokonanie wszelkich poprawek, tym bardziej jeśli mamy w zamiarach wydrukować ogromną ilość kopii tego samego dokumentu.

  • Odpowiednia grubość czcionki- staraj się używać takiej, której minimalna grubość i wielkość będzie wystarczająca.

  • Tryb oszczędzania- warto jest z niego korzystać wybierając czarno-białą wersję, gdyż pobierane są minimalne ilości tuszu. Kolorowy druk pochłania go znacznie więcej, przekonaj się sam, na pewno zobaczysz różnicę.

  • Obniżanie rozdzielczości druku- obniżenie wartości DPI w tekście także jest sprawdzonym rozwiązaniem, gdyż nie tracimy zbytnio na jakości wydrukowanego dokumentu. Używanie ustawień maksymalnie podwyższających jakość jest zalecane w przypadku wydrukowania czegoś ważnego.

  • Odpowiednie warunki dla wkładu atramentowego- upewnij się, czy ten element w Twojej kopiarce ma się dobrze i jest odpowiednio przechowywany. Warto co jakiś czas dokonać przeczyszczenia bębna, aby zapobiec wykonywaniu druku w kiepskiej jakości.

  • Komunikat o brakującym tuszu- w takiej sytuacji należy wyciągnąć kasetę z kopiarki i potrząsnąć nią kilkakrotnie, by wykorzystać resztki toneru, które nagromadziły się po bokach. Po dokonaniu tej operacji umieść ponownie kasetę w swojej kopiarce.

 

Olsztyn: kopiarka rozwiązaniem Twoich problemów

 

Jeśli jesteś osobą prowadzącą jakąś firmę, która opiera się na pracy w biurze zakup kopiarki będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Nasza firma zajmuje się ich serwisowaniem oraz dzierżawą. Promujemy produkty firm takich jak np: Ricoh i Nashuatec. Skontaktuj się z nami, byś mógł poznać więcej szczegółów. Zapraszamy do Olsztyna!