Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Drukowanie przestrzenne i laserowe – od czego się zaczęło?

Drukowanie przestrzenne i laserowe – od czego się zaczęło?

Dzisiejsza technologia jest na tyle rozwinięta, że warto chociaż wiedzieć, od czego tak naprawdę się zaczęło. Dzisiaj powiemy nieco więcej o drukowaniu 3D i jego zaletach. Większość z was, na pewno myśli, że drukarka 3D jest całkiem nowym wynalazkiem. Jednak takie myślenie to błąd. Technologia ta powstała w 1984 roku. Wymyślił ją Chuck Hull. Wszystko opiera się na stereolitografii, czyli procesie, który polega na utwardzaniu światłem laserowym ciekłych żywic. Dany projekt wykonywano warstwami, aż powstał model 3D. Pierwszym obiektem, jaki stworzono była filiżanka – sprezentowano ją żonie pomysłodawcy.

Drukowanie 3D – inspirujące ciekawostki

Tego typu drukarkę używać można na wiele różnych sposobów. Technologia druku 3D jest wykorzystywana chociażby przy produkcjach filmowych. To właśnie dzięki temu możemy zobaczyć bardzo realistycznie wyglądające rekwizyty a nawet jedzenie. Co prawda, nie jest ono do spożycia i nie ma smaku, ale wizualnie, ciężko coś takiego odróżnić od prawdziwego posiłku.
Kolejnym i chyba jednym z ciekawszych zastosowań przestrzennej drukarki, jest jej udział w medycynie. Począwszy od kości, przez naczynia krwionośne, zęby a skończywszy nawet na tkankach żywych komórek. Druk 3D, okazuje się tutaj przełomowy, ponieważ może nie tylko poprawić komuś wygląd, ale i także uratować czyjeś życie.
Jeszcze jedno zastosowanie wspomnianej technologii, o którym chcemy powiedzieć, to pomoc osobom niewidomym. To właśnie dzięki drukarce 3D, można stworzyć model twarzy, czy całego ciała. W ten sposób, dajemy możliwość niewidomemu na „poczucie” własnych zdjęć.

Niezastąpione drukarki laserowe – dzierżawa i serwis

Pomimo postępu technologicznego, należy pamiętać o tym, co nie wyszło z użycia i dalej jest niezastąpione. Chodzi nam między innymi o drukarki laserowe. Tego typu urządzenie jest niezbędne np. w większych firmach biurowych. Sprawdza się także u osób prywatnych. Często bywa tak, że potrzebujemy szybko coś wydrukować i nie mamy po drodze żadnej drukarni, czy też ksero. Drukarka rozwiązuje wiele problemów. Nie jest też powiedziane, że musisz wydać wszystkie oszczędności, aby wejść w jej posiadanie. Istnieją bowiem firmy, takie jak nasze, które zajmują się dzierżawą i serwisem drukarek. Obniżane są wówczas wszystkie koszta a sprzęt jaki wynajmujemy, jest w pełni sprawny. Sprawdza się to w takich firmach, które mają ograniczony budżet. Po więcej informacji w tym temacie zapraszamy do naszej oferty na stronie!