Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Kiedy serwisować kopiarki?

Kiedy serwisować kopiarki?

Kopiarki to urządzenia, które są intensywnie eksploatowane w wielu biurach i firmach. Aby zapewnić ich bezawaryjną pracę i wysoką jakość wydruków, konieczny jest regularny serwis. Jak często serwisować kopiarki? I do kogo zgłosić się po taką usługę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie blogowym!

Jak często serwisować kopiarki?

Różne modele kopiarek mogą mieć różne zalecenia dotyczące częstotliwości serwisowania. Im częściej kopiarka jest używana, tym częściej powinna być serwisowana. Stosowanie oryginalnych tonerów i innych materiałów eksploatacyjnych może wydłużyć okres między kolejnymi serwisami. Ogólnie rzecz biorąc, kopiarki powinny być serwisowane co najmniej raz na pół roku. W przypadku intensywnego użytkowania może być konieczne częstsze serwisowanie, nawet co kwartał.

Kiedy serwisować kopiarki?

Objawy, które mogą wskazywać na konieczność serwisu kopiarki:
- pogorszenie jakości wydruków;
- zacięcia papieru;
- słabe kopiowanie;
- błędy wyświetlane na panelu sterowania;
- hałas podczas pracy.

Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, skontaktuj się z autoryzowanym serwisem kopiarek!

Dlaczego warto regularnie serwisować kopiraki?

Regularny serwis może pomóc przedłużyć żywotność kopiarki i zmniejszyć ryzyko poważnych awarii.Jest on również gwarancją także tego, że kopiarka będzie drukować dokumenty o wysokiej jakości. Nie można zapomnieć też o tym, że bezawaryjna praca kopiarki przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy w biurze oraz może pomóc uniknąć kosztownych napraw w przyszłości.

Krótko podsumowując, regularny serwis kopiarek to inwestycja, która się opłaca. Warto jest prowadzić rejestr serwisowania kopiarki, aby móc śledzić, kiedy był wykonywany ostatni serwis i kiedy jest planowany kolejny, a do naprawy wybierać jedynie autoryzowany serwis kopiarek, który oferuje gwarancję na naprawy. Firmą oferującą taką usługę jest BARTEX w Olsztynie! Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług związanych zkopiarkami! Serwisujemy urządzenia Ricoh, Nashuatec i nie tylko! W przypadku pytań – zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania!