Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jak czyścić kopiarkę?

Jak czyścić kopiarkę?

Kopiarka jest to urządzenie, które wymaga dość częstej opieki. Nie chcemy przecież, aby pieniądze, które wydaliśmy na tak drogi sprzęt poszły na marne. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednią konserwacje naszej kopiarki. Dzięki takiemu podejściu zapewnimy jej odpowiednie warunki do tego, by sprawnie działała, oraz zwiększymy w ten sposób jej trwałość. Nie powinniśmy więc oszczędzać czasu na takie czynności. Nie potrzebujemy go wiele, a w ten sposób możemy wiele zyskać, gdyż na pewno unikniemy drogich napraw, czy też nie będziemy musieli tak często wymieniać w niej części. Nasza kopiarka powinna odpowiednio prezentować się wizualnie, dlatego też powinniśmy poza konserwacją zadbać o jej czystość. Od czego więc powinniśmy zacząć? Poniżej przeczytasz kilka przydatnych rad na ten temat. Być może pomogą Ci w odpowiednim utrzymaniu Twojego sprzętu.

 

Olsztyn: Kilka porad od firmy Bartex odnośnie czyszczenia kopiarki

 

1. Sprawdź szybę w swoim urządzeniu i czyść je raz w tygodniu

2. Przed każdym takim zabiegiem wyłącz kopiarkę.

3. Upewnij się, czy przeźroczysta płyta nie ma na sobie żadnego kurzu i smug.- Może mieć to bowiem duże znaczenie przy skanowaniu i wpływać na jakość uzyskiwanego obrazu.

4. Jeżeli zdecydujesz się już na wyczyszczenie szyby w swojej kopiarce pamiętaj, by nie spryskiwać bezpośrednio powierzchni środkiem czyszczącym. W ten sposób zapobiegniesz dostania się płynu do środka urządzenia i jego zakamarków. Wilgoć nie sprzyja takim sprzętom, więc postaraj się o suche środowisko dla swojej kopiarki.

5. Unikaj korzystania z papierowych chusteczek- Przez nie mogą powstać różne zadrapania.

6. Przecieraj szybę na sucho. Postaraj się używać do tego nie strzępiącej się szmatki

7. Postaraj się ostrożnie do wszystkiego podchodzić, byś nie musiał korzystać z usług serwisu

 

Co jeszcze warto zrobić?

 

Najlepiej, abyś wyłączał urządzenie na ten czas, w którym z niego nie korzystasz. Najczęściej są to weekendy, bądź czas wolny od pracy. Co niektóre kopiarki posiadają specjalny tryb uśpienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzamy energię. W takim przypadku nie musisz wyłączać kopiarki. Urządzenie będące w takim trybie jest zdolne do tego, aby pozbyć się wilgoci. Jest także redukowany proces nagrzewania podczas pracy w kolejnym dniu jego użytkowania.

 

Dbaj o swój sprzęt i pozwól mu służyć Tobie przed długie lata!