Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jak zaoszczędzić pieniądze na tuszu i tonerze?

Jak zaoszczędzić pieniądze na tuszu i tonerze?

Kserokopiarki to niezbędne urządzenia w każdym biurze i domu, ale ich eksploatacja może być kosztowna, zwłaszcza jeśli często drukujesz. Tusz i toner to drogie materiały eksploatacyjne, a ich zużycie może szybko nadszarpnąć budżet. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na zmniejszenie zużycia tuszu i tonera, co może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

Jak zaoszczędzić pieniądze na tuszu i tonerze?

1. Drukuj tylko niezbędne rzeczy. Może to banalne, ale pierwszym krokiem do oszczędzania na tuszu i tonerze jest... po prostu drukowanie tylko tego, co konieczne. Wbrew pozorom, czasem lepiej zapoznać się z czymś na ekranie komputera lub zapisać dany plik na później, w razie gdyby jednak pojawiła się potrzeba jego wydrukowania.

2. Wybierz tryb oszczędzania tuszu. Większość kserokopiarek ma wbudowany tryb oszczędzania tuszu, który może zmniejszyć jego zużycie o 20-50%. Tryb ten zwykle drukuje tekst w jaśniejszej szarości i używa mniej tonera do wypełniania obrazków. Chociaż wydruki mogą nie być tak ostre jak w trybie normalnym, nadal są one wystarczająco dobre do większości zastosowań.

3. Używaj czcionek o mniejszym rozmiarze. Im mniejsza czcionka, tym mniej tuszu jest potrzebna do jej wydrukowania. Staraj się używać czcionek o rozmiarze 10-12 punktów dla większości dokumentów. Możesz również użyć funkcji skalowania w programie tekstowym, aby zmniejszyć rozmiar całego dokumentu przed wydrukowaniem.

4. Wybieraj monochromatyczny wydruk. Jeśli drukujesz dokumenty, które nie wymagają kolorowych wydruków, wybierz opcję wydruku monochromatycznego. Zamiast używać kolorowego tuszu, kserokopiarka będzie drukować tylko w odcieniach szarości, co znacznie obniży zużycie tuszu.

5. Regularnie konserwuj kserokopiarkę. Regularna konserwacja kserokopiarki może pomóc przedłużyć żywotność tuszu i tonera. Systematycznie czyść głowice drukujące i usuwaj nadmiarowy toner, aby zapewnić optymalną wydajność kserokopiarki.

Stosując się do tych prostych wskazówek, możesz znacznie zmniejszyć zużycie tuszu i tonera, co pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na eksploatacji kserokopiarki. Pamiętaj, że nawet małe zmiany w sposobie drukowania mogą mieć duże znaczenie dla Twojego budżetu. A jeśli potrzebujesz pomocy z serwisem kserokopiarki – skontaktuj się z BARTEX!