Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Kopiarka i walka z problemami

Kopiarka i walka z problemami

Kopiarka jest to urządzenie, jakiego używa się najczęściej w biurach i różnych firmach, które opierają się na pracy z dokumentami. Wiadomym jest, że taka praca wymaga często precyzji i szybkości, jeśli chodzi o wykonywanie druku. Często bywa tak, że nasz sprzęt podczas pracy czasami po prostu odmawia nam posłuszeństwa. Powoduje to opóźnienie wszelkich działań, gdyż musimy poświęcić sporo czasu na to, aby nasza kopiarka zaczęła działać tak, jak powinna. Czasami jednak niedziałające urządzenie należy oddać do serwisu, bo nie jesteśmy w stanie naprawić go samodzielnie.

 

Najczęstsze problemy z kopiarką

 

Tutaj zostaną wymienione sytuacje, w których będziemy mogli poradzić sobie bez pomocy serwisu. Oto kilka takich, do jakich najczęściej dochodzi w biurze.

 

  • Zacięcie papieru – jest to dość powszechny problem, gdyż prawie każdy posiadacz bądź użytkownik kopiarki ma z tym problem. Głównym powodem takich sytuacji jest korzystanie z nieodpowiedniego papieru. Niewłaściwa grubość, bądź wielkość, albo nieodpowiednie ułożenie, czy też zbyt duża ilość w podajniku, może doprowadzić do zacięcia. Wyciąganie papieru na siłę jest podstawowym błędem. Nie powinno się tego robić, gdyż możemy w ten sposób pozostawić jego resztki w urządzeniu. Wystarczy wyjąć go z drugiej strony kopiarki.

  • Przegrzanie – jest to kolejna sytuacja, do której dochodzi bardzo często w tego typu urządzeniach, nawet w klimatyzowanym pomieszczeniu. Należy wówczas raz na jakiś czas sprawdzić ledowy wyświetlacz, na którym widać różnego rodzaju komunikatory. Powinniśmy też uchronić nasz sprzęt przed ciągłym działaniem, dając mu odpocząć w przerwach od pracy.

  • Pomarszczony papier – Aby zapobiec tego typu sytuacjom należy zadbać o to, by do naszego sprzętu nie dostała się wilgoć. Zużyte zasobniki z tonerem, oraz podatne na uszkodzenia rolki, powinny zostać wymienione. Nie zapomnijmy także o tym, by sprawdzić fuser, gdyż może nastać konieczność jego wymiany albo nawet naprawy.

  • Zaciemniony wydruk – Kolejnym problemem występującym dość często są zaciemnienia powstające na wydrukowanym tekście. Najczęściej wynika to ze złego ustawienia poziomu jasności obrazu. W takich przypadkach zaleca się przywrócenie ustawień fabrycznych danego urządzenia. Kiedy jednak nie przyniesie to oczekiwanego skutku powinniśmy sprawdzić, czy nie zostało to wywołane zbyt niskim poziomem tonera i jego złą jakością. Warto też zrobić przegląd bębna i sprawdzić, czy działa odpowiednio.

 

Dzierżawa i serwis kopiarek w Olsztynie

 

Jeżeli borykasz się z problemami, których nie jesteś w stanie samodzielnie naprawić skontaktuj się z nami. Postaramy się zrobić wszystko, aby Twoja kopiarka działała prawidłowo. W sytuacji, w której sprzęt, jaki posiadasz jest już niezdatny do użytku zawsze możesz sięgnąć po inną możliwość, jaką jest dzierżawa. Zapraszamy do Olsztyna!