Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Co nieco o tonerach oraz ich zamiennikach

Co nieco o tonerach oraz ich zamiennikach

Na samym początku chcielibyśmy przybliżyć wam, cóż to właściwie jest toner. Niezależnie od tego, czy traktujemy go jako zamiennik, czy oryginał, zalicza się do elementów eksploatacyjnych stosowanych w urządzeniach laserowych. Dzisiaj chcielibyśmy powiedzieć coś o tonerach, których używa się w drukarkach. Sama budowa tego elementu nie należy do skomplikowanych. Składa się ona bowiem z obudowy, która ma w sobie proszek barwiący, mechanizmu służącego do podawania. Niektóre modele tonerów posiadają element światłoczuły, występujący także pod inną, potoczną nazwą, jaką jest bęben. Jeśli zdecydujemy się na zakup oryginalnego tonera, wyprodukowanego przez producenta, możemy być pewni, że będzie on w pełni kompatybilny z naszym urządzeniem. Niestety ma to swoją wadę, którą jest głównie cena.

 

Podział tonerów

 

  1. Tonery nieoryginalne: zamienne i regenerowane

  2. Tonery zamienniki: Ich produkcja zaczyna się od podstaw komponentów tych komponentów, które można zamienić. W tym przypadku są to proszki barwiące, mechanizm podawania tonera oraz element światłoczuły i chip, jeśli dany model oczywiście takowe posiada.

  3. Tonery regenerowane: Jest to toner częściowo zamienny i częściowo oryginalny

 

Toner jako zamiennik, powstający od podstaw

 

W przypadku takiego tonera, każdy element jest nowy, lecz nie jest oryginalny. Została wykonana przez producenta odpowiednia obudowa, mechanizm pełniący rolę podawania tonera, oraz został także umieszczony pasujący do wszystkiego proszek. Jeżeli było to wymagane, zamontowano także element światłoczuły wraz z chipem.

Musimy być jednak świadomi tego, że jakościowo nie będzie wszystko działało tak, jak w przypadku oryginalnego tonera. Jednak zamiennik wykonany w ten sposób jest najbardziej zbliżony do oryginału.

Może nawet dojść do tego, że ilość wydruków zostanie zwiększona, niż w przypadku oryginału. Odpowiada za to sposób wykonania zamiennika oraz ilość proszku barwiącego, którego jest więcej w komorze.

 

Olsztyn: Tani serwis i dzierżawa

 

Masz problemy z drukarką lub kopiarką? A może potrzebujesz po prostu kupić części do swojego urządzenia, bądź całkiem nowego sprzętu? Nasza firma jest w stanie zaoferować Ci to wszystko. Wystarczy tylko, że skontaktujesz się z nami. Zapraszamy do Olsztyna!