Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Skanowanie- krok po kroku

Skanowanie- krok po kroku

Jeszcze nie tak dawno uznawaliśmy, że skanowanie to zadanie, które może wykonać tylko profesjonalista. Dzisiaj jednak wszystko się zmieniło. Technika ruszyła do przodu do tego stopnia, że teraz wiele rzeczy możemy zrobić samodzielnie, w domu. Co się jednak składa na to wszystko? W tym artykule chcemy wam nieco przybliżyć możliwości płynące ze skanowania i jak w ogóle się do nich zabrać. Od czego należy więc zacząć? Czytajcie dalej. Mamy nadzieję, że w jakiś sposób przybliżymy wam tą dziedzinę, jaką jest skanowanie.

 

Początki ze skanerem

 

Aby w ogóle zabrać się do skanowania, należy zakupić odpowiedni do tego sprzęt. Tutaj idealnie sprawdzają się wszelkie drukarki ze skanerem, urządzenia wielofunkcyjne, kopiarki. Nasza firma może zaoferować sprzedaż i dzierżawę wielu różnych sprzętów, które pomogą wprowadzić Cię w świat skanowania.

Nowoczesne skanery wyposażone są w szybkie porty USB oraz posiadają wiele możliwości na połączenie z komputerem. Posiadanie skanera bardzo ułatwia życie codzienne w pracy i nawet w domu, gdyż dzięki temu nasze dokumenty będą miały swój porządek. Jest także możliwa modyfikacja zeskanowanego dokumentu, więc mogłoby się wydawać, że nie ma nic piękniejszego, od czegoś takiego. Skany znacznie zmniejszają konieczność posiadania papierkowych dokumentów, gdyż wszystko mamy w jednym miejscu i do tego na komputerze. To chyba marzenie każdego informatyka.

 

Instalacja oprogramowania

 

Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż bez niej nie możemy właściwie zacząć naszej pracy ze skanerem. W tym celu powinniśmy zainstalować odpowiednie oprogramowanie sprzętu. Tutaj będą Ci potrzebne właściwe sterowniki. Instalacja urządzenia USB i LPT może wydać się bardzo prosta, większy problem natomiast sprawi zainstalowanie SCSI, gdyż w tym przypadku należy odpowiednio skonfigurować kartę interfejsu. Przed podłączeniem skanera do komputera wyłącz oba urządzenia. W innym razie ta próba może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Następnie sięgnij po kabel. Ta końcówka z dziurkami powinna znaleźć się w skanerze, a drugi koniec, ten szpilkowy podłącz do tylnej ściany komputera. Istnieje możliwość, że port LPT będzie zajęty przez drukarkę, wtedy wystarczy, że ją po prostu odłączysz. Odpowiednio zamontowane urządzenie pozwoli Ci na zagłębianie przygód związanych ze skanowaniem

 

Bartex- wynajem i sprzedaż

 

Jeżeli potrzebujesz drukarki, bądź kopiarki możesz skorzystać z oferty, jaką chcemy Ci pokazać. Nasz asortyment jest bogaty w urządzenia pochodzące od znanych firm, takich jak: Ricoh, Nashuatec, HP i wiele innych. Wystarczy tylko, że skontaktujesz się z nami, bądź odwiedzisz nasz sklep. Zapraszamy do Olsztyna!