Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Drukarka laserowa, co powinieneś o niej wiedzieć?

Drukarka laserowa, co powinieneś o niej wiedzieć?

Technologia laserowa jest bardzo znana w dzisiejszych czasach i budzi ogromne zainteresowanie wśród użytkowników takiego typu sprzętów. Drukarek laserowych używa się w różnych miejscach. Najwięcej można  ich znaleźć w biurze. Mimo to wszystko jest wiele dyskusji na temat laserówek, które odnalazły swoje miejsce w świecie komputerów i elektroniki

Od czego się zaczęło? Krótka historia drukarki laserowej

Z pierwszymi modelami tego sprzętu mogliśmy mieć do czynienia już w latach 70tych XX wieku. Głównym celem drukarki laserowej było wdrożenie jej do firm, w których miałaby za zadanie przyspieszyć i ułatwić pracę. Pierwsze modele były ogromnych rozmiarów, gdyż potrafiły nawet zająć cały pokój, bądź większą jego część. PIerwszorzędnym zadaniem tego urządzenia nie było nic innego, jak drukowanie tekstu. Tym, który to wszystko zapoczątkował jest zapewne znany wszystkim Xerox. Technologia rozwijała się cały czas, więc produkowano sprzęty o mniejszych rozmiarach, lecz mimo wszystko, drukarka laserowa była nadal większa od atramentowej. Zaliczano ją więc, do pierwszych urządzeń wielofunkcyjnych, które posiadały ograniczone możliwości.

Drukowanie zdjęć, czy tekstu?

Pomysł na drukowanie zdjęć tym sprzętem nie okazał się dobrym rozwiązaniem, bo drukowane obrazy nie wyglądały zbyt dobrze, gdyż był na nich widoczny ziarnisty efekt. Szybko zorientowano się, że drukarka laserowa nie jest aż tak doskonała. Nie zmienia to jednak faktu, że znakomicie sprawdza się przy drukowaniu tekstu. Jest znacznie szybsza od drukarki atramentowej, gdyż druk zajmuje jej tylko kilka sekund. Dzięki takiemu rozwiązaniu było i nadal jest możliwe ogromne zaoszczędzenie czasu.

Olsztyn: Drukarki laserowe i nie tylko

Technologia ruszyła bardzo mocno do przodu, dlatego na rynku można spotkać wiele różnych modeli drukarek laserowych. Jeżeli posiadasz firmę i potrzebujesz takiego sprzętu zapraszamy do kontaktu. Możemy zaoferować Ci sprzęty znanych marek takich jak: Ricoh, Nashuatec, czy HP. Zajmujemy się sprzedażą, wynajmem i serwisem. Masz jakieś pytania? Nie bój się ich zadawać! Jesteśmy tutaj, by Ci pomóc.