Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Drukarka i kopiarka, co to jest?

Żyjemy w świecie, w którym technologia cały czas biegnie do przodu. Można by nawet powiedzieć, że czasami nie jesteśmy w stanie jej doścignąć, bo wszystko dzieje się tak szybko. Nowe wynalazki, nowe metody, nowe ulepszenia. Świat stał się skomputeryzowany, więc bez tego ani rusz. Nie ma się jednak czemu dziwić, gdyż człowiek ma coraz to większe potrzeby. Nie są one po to, bo taki mamy kaprys, lecz po to, aby ułatwić nam codzienne życie. Jeżeli pracujemy w firmach, czy biurach, gdzie przez ręce niemal nieustannie przepływają nam różnego rodzaju dokumenty musimy mieć dostęp do czegoś, co pozwoli nam szybciej nimi zarządzać. W dawnych czasach przepisywano wszystko ręcznie. Zajmowali się tym skrybowie. Dzisiaj nie musimy już tego robić, bo z pomocą przychodzą nam dwa fenomenalne urządzenia, są nimi: kopiarka i drukarka, które od wielu lat są dostępne na naszych rynkach.

Co to jest kopiarka?

Jest to urządzenie, które służy nam do tworzenia kopii dokumentów. Posiada wałek, który pokryty jest warstwą związków selenu, krzemu amforycznego lub fotoprzewodnikiem. Dzięki właściwościom fotoelektrycznym tych związków generowane w nośnikach prądu są światła umożliwiające w odpowiednich miejscach przewodzenie prądu elektrycznego, który wprawia w ruch bęben i tym samym powstają nowe etapy tworzenia obrazu.

Rodzaje kopiarek dostępnych na rynku.

  • Kserokopiarki A3 i A4

  • Kserokopiarki cyfrowe i analogowe

  • Kserokopiarki kolorowe i monochromatyczne


Czym jest drukarka?

Należy zaliczyć ją do urządzeń, które współpracują z komputerem bądź innymi urządzeniami, na jakie mamy możliwość przenieść nasz tekst. Drukarką możemy też nazwać sterownik w naszym systemie komputerowym, a nasze pudełko jest po prostu urządzeniem, które drukuje tekst. Jest także możliwość cyfrowego drukowania bez połączenia komputerowego, jednak do tego służy już nieco inny typ drukarki.

Rodzaje drukarek

  • Igłowa – Kiedyś najpopularniejszy typ drukarek. Wykorzystuje się w niej do drukowania taśmę barwiacą, podobną do tych, które są używane w maszynach do pisania.

Zalety: niskie koszty eksploatacji oraz możliwość wydrukowania kilku kopii na papierze samokopiującym

  • Atramentowa – W jej chwili jest to najpopularniejszy na rynku typ drukarek. Specjalnie spreparowany atrament pozwala nanieść druk na papier. Możliwe drukowanie w kolorze.

W co niektórych drukarkach tego typu możliwe jest stosowanie tuszów fotograficznych i innych, dodatkowych kolorów

  • Laserowa

Olsztyn: U nas znajdziesz kopiarkę na każdą okazję

Jesteśmy firmą, która zajmuje się dzierżawą kopiarek oraz ich serwisem. Jeśli masz jakieś wątpliwości odnośnie wyboru takiego sprzętu skontaktuj się z nami. Zapraszamy!