Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Czy za pomocą kopiarki da się skserować banknoty?

Czy za pomocą kopiarki da się skserować banknoty?

Choć kopiarki to "tylko" sprzęty biurowe, których zadaniem jest kopiowanie dokumentów, to okazuje się, że nie zawsze można je zmusić do wykonania określonego zadania. Jednym z takich zadań jest kopiowanie banknotów. Współcześnie kopiarki mają specjalne zabezpieczenia, które to uniemożliwiają.

 

Dlaczego kopiarki nie kserują banknotów?

Przyczyna jest bardzo prosta: aby zapobiec fałszerstwom. Dotyczy to zwłaszcza tych lepszych, bardziej nowoczesnych sprzętów, które są w stanie wykonywać skany i kopie w bardzo wysokiej jakości (starszych sprzętów i tak nie dałoby się wykorzystać w tym celu, gdyż jakość wydruku byłaby zbyt słaba, by móc oryginał pomylić z fałszywką). Gdy spróbujemy z pomocą takiej kopiarki skserować np. 50 euro, pojawi się komunikat, że urządzenie nie obsługuje reprodukcji obrazu banknotów.

Nie tylko kopiarki mają podobne zabezpieczenia. Pojawiają się one także w różnych programach graficznych. Obróbka banknotów jest z ich użyciem niemożliwa, a nawet jeśli uda się to obejść, to efekt dostępny jest w bardzo słabej rozdzielczości – w związku z czym fałszerstwo z ich pomocą i tak nie wchodzi w grę.

Jako że Narodowy Bank Polski posiada prawa autorskie do wizerunku banknotów, ich kopiowanie byłoby w gruncie rzeczy niezgodne z prawem. Dopuszczane jest jedynie wykonywanie reprodukcji, które są o 25% większe lub mniejsze od oryginału i posiadają nadrukowaną wyraźną informację w postaci napisu "WZÓR", "SPECIMEN" bądź "REPRODUKCJA".

 

Olsztyn – kopiarki, które Cię nie zawiodą

Choć nowoczesne kopiarki nie kopiują banknotów, to z pewnością sprawdzą się w przypadku wszystkich innych dokumentów. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany dobrej jakości sprzętem biurowym i poszukujesz go w Olsztynie, możesz zgłosić się do nas, a dostarczymy Ci kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne, które posiadamy na sprzedaż i na wynajem. Skontaktuj się z nami, aby poznać naszą ofertę – zapraszamy!