Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Znaczenie kopiarki w życiu studenta

Znaczenie kopiarki w życiu studenta

Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami i już wkrótce punkty ksero na uczelniach i w ich okolicach zapełnią się studentami. Nie bez powodu wizerunek studenta utożsamiany jest ze stertami kserówek. Choć sterty te szybko rosną w okresie zimowych i letnich sesji egzaminacyjnych, to tak naprawdę z usług ksero studenci korzystają każdego dnia.

Po co studentowi ksero?

Popularność usług ksero wśród studentów wynika z kilku różnych kwestii. W niektórych przypadkach jest to efekt lenistwa (lub, jak z pewnością zauważy wielu z nich, oszczędności czasu). Zamiast przepisywać notatki z wykładów, na których (z jakichś powodów) się nie było, łatwiej jest je skserować za pomocą kopiarki.

Zupełnie inna sytuacja występuje wtedy, gdy konieczne jest skopiowanie materiałów do ćwiczeń, artykułów naukowych i fragmentów książek, do których dostęp jest ograniczony (bo np. w uniwersyteckiej czytelni dostępny jest tylko jeden egzemplarz danej publikacji). Wtedy kserowanie staje się koniecznością i umożliwia studentom dostęp do materiałów, z których mogą się uczyć.

Niektórzy kserują z przyczyn psychologicznych. Kopiują wszystkie możliwe materiały "na wszelki wypadek", uspokajając samych siebie, że takie przygotowanie zupełnie wystarczy im do zdania egzaminu. Czy jednak kiedykolwiek do nich zajrzą?

Kopiarki ich rola w życiu studentów

Niezależnie od motywacji i od ilości kserowanych materiałów, niezaprzeczalnym faktem jest, że studiowanie wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby nie kopiarki. Dlatego wszyscy studenci cieszą się, gdy okoliczne punkty ksero działają sprawnie i bez przestojów. Dla niektórych to kwestia życia lub śmierci, zwłaszcza gdy zbliża się egzamin lub termin zaliczenia. Aby kopiarki w takich miejscach działały bezawaryjnie i wydajnie, niezbędna jest ich regularna konserwacja, a w razie problemów – szybka reakcja. I od tego właśnie jesteśmy my – specjaliści od serwisu tego typu urządzeń. Zapraszamy do korzystania z naszych usług!