Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jak wybrać drukarkę? Poradnik – cz. I

Jak wybrać drukarkę? Poradnik – cz. I

Osobom, które postanowiły, że jednym z ich noworocznych planów będzie zakup drukarki, przedstawimy poradnik, dzięki któremu wybór odpowiedniego sprzętu będzie znacznie prostszy. W pierwszej części poradnika opiszemy wszystkie cechy, na które powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru drukarki. W kolejnej części natomiast porównamy drukarki atramentowe i laserowe.

 

Kupujesz drukarkę? Na te cechy zwróć uwagę

Najważniejsze parametry drukarek, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie, to:

  1. Jakość wydruku. Duże znaczenie ma to, do jakich celów mamy zamiar wykorzystywać drukarkę. Jeśli drukowane będą głownie teksty i grafiki, doskonale sprawdzi się drukarka laserowa. Jeśli jednak chcemy drukować zdjęcia w wysokiej jakości, lepiej będzie zainwestować w drukarkę atramentową.

  2. Szybkość wydruku. Drukarki na potrzeby domowe nie muszą drukować szybko. Co innego w przypadku urządzeń biurowych. Jeśli drukarka ma być intensywnie eksploatowana, warto postawić na urządzenie drukujące szybciej i wydajniej.

  3. Koszty eksploatacji sprzętu. Jeśli zamierzamy drukować dużo i w kolorze, powinniśmy wziąć pod uwagę ceny tuszu. Nawet jeśli koszt zakupu drukarki atramentowej jest niewysoki, to przy dużym zużyciu tuszu drukowanie może się okazać drogie.

  4. Rozmiar drukarki. Będzie miał znaczenie, gdy nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią – np. gdy kupujemy drukarkę na potrzeby domowe i chcemy ją postawić na niedużym biurku. Niektóre drukarki laserowe będą zbyt duże, żeby się tam zmieścić. Podobnie jest z urządzeniami wielofunkcyjnymi, czyli łączącymi funkcje drukarki, kopiarki i skanera.

  5. Rodzaj obsługiwanego papieru. Warto sprawdzić, jaka jest dopuszczalna gramatura papieru dla określonego modelu. Zwykły papier ma gramaturę około 90 g/m2, a papier fotograficzny 190 g/m2.

  6. Rozdzielczość drukarki - dpi. Im wyższa wartość, tym dokładniejszy wydruk.

  7. Duplex – czyli możliwość druku po dwóch stronach papieru, niekiedy poprzez automatyczne odwracanie kartki na drugą stronę.