Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jak działa kopiarka?

Jak działa kopiarka?

Jest to urządzenie wzbogacone w bęben. Pokrywa się go związkami selenu, które tworzą warstwę fotoprzewodników. Działa to w ten sposób, że izolowany jest prąd w ciemności, zaś światło staje się nośnikiem tego właśnie prądu. Poprzez obrotowe ruchy bębna jest uzyskiwany obraz. Pierwszym etapem jest elektryzowanie, a drugim naświetlanie. Kartka papieru to element o ładunku ujemnym, więc dzięki temu możliwe jest przeniesienie na nią tunera z bębna. Trzeci etap to bęben, który przechodzi proces czyszczenia oraz rozładowania, zaś toner jest podgrzewany na kartce i osiąga temperaturę 200 stopni. W wyniku tego dochodzi do jego stopienia i przylgnięcia do papieru.

Jakie mamy korzyści z użytkowania kopiarek?

Jeśli chodzi o tego typu sprzęt jest bardzo przydatny, gdyż kopiarka stanowi niezbędny element każdego biura. Co za tym idzie? Niski koszt eksploatacji.
Urządzenia są konstruowane tak, aby można było korzystać z nich od razu i drukować dokumenty w taki sposób, aby nie zajęło to dużo czasu.

Dzięki wielofunkcyjności kopiarek często mamy możliwość korzystania z faksu, skanera, czy też dupleks’u. Nie na tym kończy się zabawa z kopiarką, bo co niektóre modele umożliwiają automatyczne zszywanie, wysyłanie do e-maila, czy też umieszczanie dokumentów od razu na dysku lub serwerze. Jest to świetna zaleta, dzięki której urządzenie może stać się centrum zarządzania dokumentami w biurze.

Czy nabycie kopiarki jest opłacalne?

Jeśli chodzi o koszta zakupu takiego sprzętu, zwróci się nam to w niedługim czasie. Jeśli porównamy to, do toneru, jaki zakupiliśmy, możemy wówczas stwierdzić, że jest wystarczalny do wytworzenia masowych ilości kopii dokumentów (nawet do 100 000). Jest to bardziej opłacalne niż zakup atramentu, jakiego używamy w tradycyjnych drukarkach.

Olsztyn- kopiarki

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta zapraszamy do naszego sklepu. Funkcjonujemy na rynku już 24 lata, więc możemy śmiało określić siebie, jako doświadczoną firmę. Zajmujemy się sprzedażą kopiarek, jak i dzierżawą. Więcej dowiesz się, kontaktując z naszym salonem.