Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Czy korzystanie z drukarki jest drogie?

Czy korzystanie z drukarki jest drogie?

Sam zakup drukarki nie jest dużym wydatkiem, ponieważ obecnie nawet wysokiej jakości sprzęty są dostępne w atrakcyjnych cenach – zwłaszcza te do codziennego użytku domowego. Jednakże wybierając drukarkę, warto wyliczyć wszystkie koszty związane z tą inwestycją, a zatem także koszty jej utrzymania i eksploatacji.

Ile kosztuje drukowanie?

Koszty eksploatacji drukarki po pewnym czasie użytkowania znacznie przekraczają koszt jej zakupu. W zależności od tego, jaki rodzaj i model drukarki wybierzemy, koszty drukowania mogą się znacznie różnić. Np. drukarki laserowe monochromatyczne są droższe w zakupie niż drukarki atramentowe, jednak ich utrzymanie kosztuje mniej – nie tylko pieniędzy, ale i zaangażowania ze strony użytkownika.

W przypadku drukarki atramentowej istnieje też większe ryzyko awarii, która wymagałaby kosztownych napraw. Szczególnie narażona jest głowica atramentowa. Gdy drukujemy nieregularnie, a tusz w dyszach zaschnie, koszt wymiany głowicy jest tak duży, że właściwie... się nie opłaca. Naprawa natomiast nie zawsze jest możliwa.

Problem ten nie pojawia się w przypadku drukarek laserowych. Dlatego pomimo ich wyższej ceny, często ich zakup w praktyce okazuje się bardziej opłacalny ze względu na niższe koszty eksploatacji i mniejsze ryzyko awarii.

Jednak oczywiście priorytetem będzie spełnianie potrzeb użytkowników i to właśnie pod tym kątem powinno się wybierać sprzęt do drukowania. Warto też pamiętać, że koszty eksploatacyjne da się obniżyć, korzystając z tańszych zamienników tuszów i tonerów.

Drukarki w atrakcyjnych cenach – Bartex Olsztyn

Najlepsze drukarki i najtrafniejsze porady dotyczące ich zakupu i użytkowania otrzymasz w Bartex Olsztyn. Dlatego jeśli nie wiesz, na jaki rodzaj lub model drukarki się zdecydować, aby ta inwestycja nie zrujnowała Twojej kieszeni, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

Zachęcamy też do zajrzenia do naszego poradnika: Jak wybrać drukarkę? Poradnik – cz. I i Jak wybrać drukarkę? Poradnik cz. II