Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Kopiarki Olsztyn – zakup czy dzierżawa?

Kopiarki Olsztyn – zakup czy dzierżawa?

Prowadzenie każdej firmy, niezależnie od branży, wiąże się z koniecznością zarządzania różnego rodzaju dokumentacją. Niekiedy konieczne jest także jej kopiowanie na potrzeby wewnętrzne firmy lub dla klientów.

W związku z tym na pewnym etapie działalności firmy pojawia się dylemat: czy dokonać zakupu własnej kopiarki? A może bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie jej dzierżawa i płacenie jedynie za ilość wykonanych kopii?

Dziś przedstawiamy argumenty stojące za każdym z tych rozwiązań.

Dla kogo zakup, a dla kogo dzierżawa kopiarki?

Na zakup kopiarki warto zdecydować się w sytuacji, gdy:

  • w firmie zapotrzebowanie na wykonywanie kopii jest stosunkowo wysokie (każdego dnia wykonywane są kopie dokumentów, materiałów, formularzy itd.),

  • w siedzibie firmy jest wystarczająco dużo przestrzeni, aby ustawić tam dodatkowy sprzęt biurowy,

  • firma chce mieć pełną swobodę zarządzania zakupioną kopiarką,

  • w budżecie firmy można znaleźć środki na ten cel.

Dzierżawa kopiarki będzie bardziej opłacalnym rozwiązaniem, gdy:

  • firma wykonuje stosunkowo niewiele kopii lub wykonuje kopie jedynie w określonych okresach w roku (np. w okresie wakacyjnym, w okresie składania deklaracji PIT itd.),

  • budżet firmy nie przewiduje zakupu nowego sprzętu biurowego,

  • firma chce jedynie korzystać ze sprzętu, nie chce natomiast ponosić za niego odpowiedzialności związanej z serwisem, konserwacją itd.

Olsztyn – sprzedaż i dzierżawa kopiarek

Zakup nowego sprzętu firmowego może w dużym stopniu wpłynąć na funkcjonowanie firmy. Dlatego też warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, zanim podejmie się decyzję na ten temat. W niektórych przypadkach na inwestycję w kopiarkę może być po prostu za wcześnie, a korzystanie z wynajętego sprzętu zupełnie zaspokoi potrzeby firmy. W innych przypadkach zaś zakup nowego urządzenia będzie trafną decyzją inwestycyjną, która szybko się zwróci. Możemy pomóc rozwiązać ten dylemat. Oferujemy w Olsztynie kopiarki zarówno pod dzierżawę, jak i na sprzedaż. Chętnie doradzimy w tej kwestii wszystkim zainteresowanym - zapraszamy do kontaktu!