Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Czy wiesz, że... 3 ciekawe fakty o drukarkach laserowych

Czy wiesz, że... 3 ciekawe fakty o drukarkach laserowych

Jakie tajemnice kryje w sobie drukarka laserowa? Każdy wie, że jest to urządzenie biurowe, które doskonale sprawdza się zarówno podczas drukowania pojedynczych dokumentów, jak robienia dużych ilości wydruków w krótkim czasie.

Drukarki laserowe znajdziemy w biurach, w szkołach, w urzędach, w punktach usługowych, a także w domach prywatnych. Są jednak rzeczy, o których nie wszyscy wiedzą, nawet jeśli z drukarką laserową mieli do czynienia niejeden raz.

Drukarka laserowa – ciekawe fakty

Czy wiesz, że...

  1. Pierwsza drukarka laserowa powstała w 1977 roku i kosztowała aż... 350 000 dolarów! W tamtych czasach był to na tyle zaawansowany sprzęt, że jego wartość była naprawdę ogromna. Z każdym rokiem jednak technologia była coraz lepiej dopracowywana, a ceny stopniowo spadały.

  2. Kolorowe drukarki laserowe są dostępne na rynku dopiero od 25 lat! Wydawałoby się, że takie drukarki są z nami od zawsze. Aż ciężko wyobrazić sobie, że kiedyś nie było możliwości wykonania taniego i solidnego wydruku laserowego zawsze wtedy, gdy zaszła taka potrzeba.

  3. W kolorowych drukarkach umieszczany jest toner w czterech kolorach – i wcale nie są to podstawowe kolory takie jak czerwony czy zielony. Kolory te to cyjan, magenta, żółty i czarny (CMYK – cyan, magenta, yellow, key colour). Barwy te łączy się w odpowiednich proporcjach, aby powstały pożądane parametry kolorystyczne wydruku.

Zobacz także: Jak działa drukarka laserowa?

Chcesz dowiedzieć się o drukarkach laserowych więcej? Chętnie przedstawimy Ci kilka ciekawostek, jeśli zdecydujesz się nas odwiedzić. Możemy Ci na przykład opowiedzieć o dostępnych u nas sprzętach i o ich cechach, parametrach i zastosowaniu, dzięki czemu z pewnością zdecydujesz się na zakup jednego z nich. Zapewniamy, że będzie doskonale służył przez długi czas. Bartex Olsztyn zaprasza do kontaktu!