Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jak czyścić drukarkę laserową?

Jak czyścić drukarkę laserową?

Gdy pojawiają się zakłócenia w działaniu drukarki, nie musi to być żadna awaria – być może po prostu sprzęt jest zanieczyszczony. Można go wyczyścić samodzielnie – wystarczy mieć pod ręką ściereczki bawełniane, szczoteczkę do zębów oraz odkurzacz.

Przy codziennych porządkach pamiętamy o tym, aby zetrzeć kurz z obudowy drukarki, jednak nie zauważamy, że przez szczeliny dostaje się on również do środka urządzenia. Zabrudzenie wnętrza drukarki może skutkować problemami z pobieraniem lub zacinaniem się papieru w środku, a także zabrudzeniami samych wydruków. Regularne czyszczenie drukarki pomaga usprawnić jej pracę i wydłuża jej żywotność. Ale jak to zrobić? Czy można zrobić to samemu bez obaw o uszkodzenie urządzenia?

Czyszczenie drukarki laserowej

Samodzielne czyszczenie drukarki nie jest trudnym zadaniem. Można bezpiecznie wykonać kilka czynności, np. odkurzyć podajnik i odbiornik papieru. Odkurzanie komory kartridża drukarki laserowej jest nieco bardziej skomplikowane, ale także można to zrobić samemu. W pierwszej kolejności należy odłączyć drukarkę od prądu i usunąć z niej niezadrukowany papier. Następnie trzeba otworzyć komorę, wyjąć z niej toner oraz bęben drukujący. Kartridż przykrywamy np. ręcznikiem, aby nie narażać go na zbyt długą ekspozycję na światło. Wnętrze komory należy następnie odkurzyć, a zabrudzenia, których nie usunął odkurzacz, usunąć szczoteczką do zębów na sucho lub na mokro. Reszty zanieczyszczeń można się pozbyć z użyciem odkurzacza lub bawełnianej ściereczki. Szczoteczki do zębów warto też użyć do wyczyszczenia rolki pobierającej papier. Należy zachować ostrożność i nie obracać na siłę rolki, aby nie uszkodzić urządzenia. Następnie można ponownie umieścić w środku bęben i kartridż oraz zamknąć klapę. (Jeśli do czyszczenia używano mokrej szczoteczki, należy odczekać kilka godzin, aż wnętrze urządzenia całkowicie wyschnie.)

Naturalnie czyszczenie sprzętów biurowych można także zlecić specjalistom, aby mieć gwarancję, że zadanie to zostanie wykonane prawidłowo i dokładnie. Czytaj więcej: Jak czyścić kopiarkę?