Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Ksero – najlepszy sposób na utrwalanie

Ksero – najlepszy sposób na utrwalanie

Choć kserowanie kojarzy się głównie z kopiowaniem dokumentów wtedy, gdy potrzebujemy więcej egzemplarzy, to tak naprawdę kserokopiarki mogą się okazać przydatne także w innych sytuacjach. Np. kiedy chcemy przedłużyć żywotność, utrwalić lub nadać lepszą jakość dokumentom.

Po co kserujemy dokumenty?

Dokumenty zwykle kseruje się po to, aby je powielić np. na potrzeby edukacyjne, warsztatowe, biurowe. Niekiedy potrzebna nam jest tylko jedna kopia dokumentu, np. gdy nie możemy zatrzymać oryginału lub narazić go na zniszczenie podczas użytkowania. W innych przypadkach – zwykle w szkołach, na szkoleniach, na studiach – materiały kserowane są wielokrotnie i rozpowszechniane wśród uczniów, pracowników czy uczestników wydarzenia. (Czytaj także: Kopiarka i drukarka – niezbędne narzędzia w pracy nauczyciela)

Jednak są takie sytuacje, gdy kseruje się w innych celach, np. po to, aby utrwalić jakiś dokument. Może się tak zdarzyć w przypadku paragonów, które są często podstawą przyjęcia reklamacji lub oddania zakupionego towaru na gwarancję. Tusz z paragonu często blaknie lub ściera się po kilku tygodniach, dlatego warto skserować go na wszelki wypadek, aby mieć czytelny dowód zakupu.

Podobnie jest z dokumentami wydrukowanymi na słabej jakości papierze, na bardzo cienkich arkuszach lub z użyciem nietrwałego atramentu. Jeśli wiemy, że dany dokument będzie nam potrzebny jeszcze w przyszłości, warto zrobić jego trwalszą kopię, aby później nie mieć problemów z jego odczytaniem.

Kserokopiarki Olsztyn – zaufaj sprawdzonym sprzętom

Nowoczesne kserokopiarki dają bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o kopiowanie dokumentów. Wykonują kopie w bardzo wysokiej jakości (dotyczy to również fotografii i grafik) oraz umożliwiają powiększenie lub zmniejszenie formatu dokumentu, zachowując lub nawet polepszając jego czytelność. Wszystkich zainteresowanych kupnem profesjonalnych kserokopiarek zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie doradzimy w doborze sprzętu, który spełni oczekiwania użytkowników. Bartex Olsztyn zaprasza do współpracy!