Działamy od 1988 roku,

SPRAWDŹ OFERTĘ

to już 29 lat

SPRAWDŹ OFERTĘ

i kolejne przed nami,

SPRAWDŹ OFERTĘ

z najlepszymi rozwiązaniami.

Zapraszamy

SPRAWDŹ OFERTĘ

Drukuj tanio i wydajnie - porady dla firm

Drukuj tanio i wydajnie - porady dla firm

Tanie drukowanie to sztuka. Nie każdy wie, że można sporo oszczędzić na drukowaniu, stosując się do kilku małych wskazówek. W dużych firmach i instytucjach, gdzie drukuje się dużo i często, może to dać szansę na niemałe oszczędności. A jak wiadomo, grosz do grosza...

Tanie drukowanie, oszczędne korzystanie z drukarki

Aby drukować tanio, warto przede wszystkim:

  1. Kupić dobry, wydajny sprzęt dostosowany do potrzeb firmy. W niektórych miejscach sprawdzą się drukarki atramentowe, w innych bardziej opłacalne będą drukarki laserowe. Więcej na ten temat piszemy tutaj: Jak wybrać drukarkę? Poradnik cz. II

  2. Używać zamienników tuszy i tonerów. Są tańsze, a funkcje spełniają te same co oryginalne produkty.

  3. Regularnie sprawdzać drukarki pod względem technicznym. Pozwoli to uniknąć awarii, które niestety bywają kosztowne.

  4. Zweryfikować ustawienia drukarek. Standardowe ustawienie drukowania z komputera niekoniecznie jest najbardziej wydajne. Przy wydrukach czarno-białych warto ustawić oszczędne zużycie tuszu ("najszybsze" drukowanie zamiast "normalnego" w ustawieniach jakości druku w panelu sterowania).

  5. Drukować w kolorze tylko wtedy, kiedy to konieczne. Jeśli jakieś dokumenty mają służyć tylko na wewnętrzny użytek firmy, nie ma konieczności, aby w kolorze było drukowane np. logo firmy.

  6. Stosować wydruk dwustronny zawsze gdy to możliwe. Wpływa to na dużą oszczędność papieru.

  7. Powtórnie wykorzystywać papier. Nieudane lub nieaktualne jednostronne wydruki – jeśli oczywiście nie zawierają poufnych informacji – nie muszą być wrzucane od razu do niszczarki. Można je wykorzystać ponownie np. do notatek lub kolejnych wydruków "na brudno".

Firmy, w których drukarki wykorzystywane są z dużą częstotliwością każdego dnia, mogą docenić powyższe porady. Polecamy wprowadzenie ich w życie – wysokość oszczędności może być naprawdę zaskakująca!

Przeczytaj także: Czy korzystanie z drukarki jest drogie?